Проносу з кров'ю 40568

От Бисери на глупостта
Направо към навигацията Направо към търсенето

Як відомо, нормальні здорові випорожнення оформлені, однорідні, м'які та мають буро-коричневий колір. діарея після їжі Діарея, або пронос, - стан сам по собі неприємний, але зазвичай він не є симптомом чогось клінічно серйозного. Інша річ, якщо спостерігається діарея "червона" або кривава, - це ознака тривожна, а можливо, й загрозлива.


Діарея виникає в тому разі, коли харчові продукти та рідини просуваються кишківник занадто швидко. Не встигаючи оформитися в однорідну масу, продукти травлення виводяться в рідкій формі.


Діарея з домішками крові — у будь-якому разі серйозний симптом, і відтінок випорожнень може допомогти встановити причину явища. У цій статті розглядаються найімовірніші причини та діагностичне значення деяких специфічних відтінків калових мас.


Причини

1. Дизентерія. Запалення кишківника, спричинене хвороботворними бактеріями або протозойними кишковими паразитами, може бути настільки сильним, що стінки кишківника починають кровоточити.


2. Червона їжа. Харчові продукти, що від природи мають червоний колір або містять червоні харчові барвники, особливо якщо вони до того ж токсичні або здатні чинити подразнювальну дію. До найпоширеніших продуктів такого роду належать буряк, журавлина, червоні цукерки або червона глазур, лакриця, помідори й томатний соус.


3. шлунково-кишкова кровотеча. Може виникати за низки патологічних станів і умов, включно з товстокишковими поліпами, виразковим колітом, раком шлунка тощо. У таких випадках крововтрата може бути досить значною, що й призводить до появи червоної діареї.


4. Геморой. Аномальне розширення і набрякання кровоносних судин усередині прямої кишки й ануса може ставати причиною ректальної кровотечі та червоної діареї.


5. Приймання медикаментів. Випорожнення з домішками крові може бути побічним ефектом деяких ліків, які подразнюють шлунок і в цьому випадку стають причиною кривавого проносу. Прикладом виступають рідкі лікарські форми антибіотиків.


6. Анальна тріщина. У деяких випадках незагоєна виразка в ректально-анальній зоні також починає кровоточити, що призводить до появи в калі невеликих обсягів яскраво-червоної крові.


Інші незвичайні відтінки випорожнень

Аномальне забарвлення екскрементів може бути зумовлене різними причинами.


1. Чорний відтінок. Дьогтеподібні чорні випорожнення або випорожнення з консистенцією кавової гущі можуть свідчити про виражену гастроінтестинальну кровотечу. Характерного вигляду і кольору кривава діарея набуває у зв'язку з тривалішим пасажем мас із верхніх відділів ШКТ. Крім того, аналогічний ефект може спричинятися споживанням лакричного сиропу або виноградного соку у великих кількостях.


2. Зелений відтінок. Виникає через присутність жовчі в калових масах, або ж під час вживання залізовмісних харчових продуктів/добавок (у цьому разі кал набуває темно-зеленого відтінку).


3) Безбарвні випорожнення. Слабозабарвлені випорожнення, що нагадують глину, нерідко спостерігаються за жовчнокам'яної хвороби. Якщо одночасно відзначається темна сеча, це ще одна вказівка на можливі проблеми з печінкою або жовчним міхуром. Крім того, до "вицвітання" випорожнень може призводити вживання деяких антацидних препаратів, що містять гідроксид алюмінію, а також окремі форми вірусного гепатиту.


4. Жовтуваті маслянисто-жирні випорожнення з домішками слизу є частим симптомом кишкової інфекції або серйозних порушень всмоктувальної функції кишківника (синдром мальабсорбції), наприклад, у разі целіакії.